Τέσσερα γκολ σε επτά λεπτά, με τέσσερις διαφορετικούς σκόρερ η Λίβερπουλ κόντρα στη Σπάρτα Πράγας

EUROPA LEAGUE

Λίβερπουλ – Σπάρτα Πράγας: Τέσσερα γκολ σε επτά λεπτά, με τέσσερις διαφορετικούς σκόρερ οι γηπεδούχοι

ΠΕΤΡΟΣ ΠΑΠΑΜΑΚΑΡΙΟΣ

Οι παίκτες της Λίβερπουλ πανηγυρίζουν τα γκολ κόντρα στη Σπάρτα Πράγας
Οι παίκτες της Λίβερπουλ πανηγυρίζουν τα γκολ κόντρα στη Σπάρτα Πράγας AP PHOTO/JON SUPER

Η Λίβερπουλ πέτυχε τέσσερα γκολ σε διάστημα επτά λεπτών, από το 7′ έως το 14′, κόντρα στη Σπάρτα Πράγας και μάλιστα με τέσσερις διαφορετικούς σκόρερ.

Τρομερά πράγματα από τη Λίβερπουλ στα πρώτα λεπτά του αγώνα με τη Σπάρτα Πράγας με τους γηπεδούχους να πετυχαίνουν τέσσερα γκολ σε επτά λεπτά, από το 7′ έως το 14′, και να σκορπούν τρόμο.

Μάλιστα οι γηπεδούχοι είχαν τέσσερις διαφορετικούς σκόρερ. Αρχικά ο Νούνιες άνοιξε το σκορ στο 7′ με τον Μπόμπι Κλαρκ στο 8′ με πλασέ να κάνει το 2-0 ενώ ο Σαλάχ στο 10′ έγραψε το 3-0 και στο 14′ ο Χάκπο με σουτ από το ύψος του πέναλτι έγραψε το 4-0.