Μεντιλίμπαρ: «Να απολαύσουμε την επιτυχία αλλά τίποτα δεν έχει κριθεί»

Για τη τεράστια νίκη του Ολυμπιακού αλλά και τη δυσκολία που θα υπάρχει στη ρεβάνς μίλησε ο Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ.

Ιστορικές στιγμές ζει ο Ολυμπιακός καθώς επικράτησε με 4-2 της Άστον Βίλα στην Αγγλία και πλέον έχει το προβάδισμα για την πρόκριση στον τελικό του Conference League.

Ο Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ μίλησε για το παιχνίδι, το πώς ήρθε η νίκη κόντρα στον αγγλικό σύλλογο αλλά και τη ρεβάνς.

Αναλυτικά:

Για τις σκέψεις του: «Δεν έχει τελειώσει τίποτα, έχει γίνει μισή δουλειά, θα πρέπει να παίξουμε θαρραλέα, μεγάλη επιτυχία για εμάς».

Για τα δύο γκολ μετά το 2-2: «Το πρώτο γκολ ήταν στο τέλος του πρώτου ημιχρόνιου, δεχθήκαμε. Πραγματικά παίξαμε κόντρα σε μεγάλη ομάδα».

Πού θεωρεί ότι κρίθηκε: «Ήμασταν ο εαυτός μας, ρισκάραμε πολύ, ανεβήκαμε μπροστά, μετά και από το δεύτερο γκολ συνεχίζαμε να πιστεύουμε ότι θα βρούμε ακόμη ένα. Ήμασταν θαρραλέοι.

Λείπουν 90 λεπτά, να είμαστε συγκεντρωμένοι, να μην την υποτιμήσουμε, είναι καλή ομάδα, να απολαύσουμε τη σημερινή μας επιτυχία, όμως τίποτα δεν έχει κριθεί»