Μεντιλίμπαρ: «Θετικό ότι ήμασταν καλύτεροι όσο περνούσε η ώρα – Πρέπει να πάμε να κερδίσουμε και στην Ουγγαρία»

-

15/02/2024, 22:28

Το ότι ο Ολυμπιακός πρέπει να πάει για τη νίκη και στην Ουγγαρία, τόνισε στις δηλώσεις του ο Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ μετά την ολοκλήρωση της αναμέτρησης.

Ο Βάσκος τεχνικός πραγματοποίησε νικηφόρο ντεμπούτο στον πάγκο των Πειραιωτών, σημειώνοντας πως ήταν θετικό ότι η ομάδα του ήταν καλύτερη όσο περνούσε η ώρα.

«Θετικό ότι ξεκινάω με νίκες στις ομάδες μου. Στο β’ ημίχρονο βελτιωθήκαμε, κάναμε ευκαιρίες και βάλαμε γκολ. Στο α’ ημίχρονο η Φερεντσβάρος ήταν πολύ καλά τοποθετημένη στο γήπεδο.

Ευτυχώς μέσα στο ματς βελτιωνόμασταν πολύ. Στα τελευταία λεπτά ήμασταν καλύτεροι του αντιπάλου. Θετικό ότι ήμασταν καλύτεροι όσο περνούσε η ώρα στο ματς.

Παίζουμε στην αντίπαλη έδρα, είναι πλεονέκτημα για τον αντίπαλο. Αν πιστεύουμε ότι με το 1-0 έχουμε πετύχει κάτι, θα είμαστε ”γελασμένοι”. Θα πρέπει να πάμε να κερδίσουμε εκεί

», ανέφερε ο Μεντιλίμπαρ στην κάμερα της Cosmote TV.

Ακολουθήστε - στο Google News για να μαθαίνετε πρώτοι τα τελευταία νέα από την Ελλάδα και τον κόσμο.