Έμερι: «Ο Ολυμπιακός ήταν η καλύτερη ομάδα, δίκαια πήρε την πρόκριση»

Ο Ουνάι Έμερι συνεχάρη τον Ολυμπιακό μετά τη δεύτερή του νίκη κόντρα στην Άστον Βίλα και την πρόκρισή του στον τελικό του Conference League.

Ο Ολυμπιακός ολοκλήρωσε τον… άθλο του και πήρε την τεράστια πρόκριση στον τελικό του Europa Conference League, επικρατώντας 2-0 της Άστον Βίλα μέσα στο «Γ. Καραϊσκάκης».

Και μάλιστα τα κατάφερε δίκαια, ως η καλύτερη ομάδα, όπως παραδέχθηκε και ο ίδιος ο προπονητής των Villans, Ουνάι Έμερι.

«Ο Ολυμπιακός άξιζε να νικήσει και απόψε και να προκριθεί, ήταν η καλύτερη ομάδα. Χάσαμε την ευκαιρία στο πρώτο παιχνίδι. Προσπαθήσουμε να επικεντρωθούμε στο πώς θα παίξουμε 90 λεπτά εδώ. Στο πρώτο ημίχρονο φτιάξαμε ευκαιρίες και τους περιορίσαμε, αλλά εκείνοι σκόραραν.

Είμαστε σε μια διαδικασία. Θέλαμε να παίξουμε ξανά στην Ευρώπη και θα το καταφέρουμε μέσα από την Premier League. Είμαστε ευγνώμονες γα τους οπαδούς μας», ανέφερε ο Έμερι μετά το ματς.