Τα highlights του σπουδαίου πρώτου ημιτελικού μεταξύ της Μπάγερν και της Ρεάλ

CHAMPIONS LEAGUE

-

Μονομαχία των Κιμ και Βινίσιους σε ματς της Μπάγερν κόντρα στην Ρεάλ
Μονομαχία των Κιμ και Βινίσιους σε ματς της Μπάγερν κόντρα στην Ρεάλ @2024 CHRISTIAN BRUNA/AP IMAGES

Η πρώτη τιτανομαχία μεταξύ της Μπάγερν και της Ρεάλ δεν βρήκε νικήτρια, με τους Γερμανούς να κάνουν την ανατροπή μέσα σε λίγα λεπτά αλλά τους Μαδριλένους να στέκονται όρθιοι λίγο πριν από το φινάλε με το εύστοχο πέναλτι του Βινίσιους.

Το ευρωπαϊκό Clasico μεταξύ της Μπάγερν και της Ρεάλ (8η φορά που βρέθηκαν σε ημιτελικά Πρωταθλητριών/Champions League) δεν βρήκε νικήτρια, με τις δύο ομάδες να μένουν στο 2-2 στην “Αλιάντς Αρένα” και να αφήνουν ανοιχτούς λογαριασμούς ενόψει της ρεβάνς σε οκτώ βράδια από τώρα στην Μαδρίτη.

Η Ρεάλ άνοιξε το σκορ με τον Βινίσιους στην πρώτη μεγάλη ευκαιρία της στο παιχνίδι, η Μπάγερν έφερε τούμπα το ματς μέσα σε λίγα λεπτά στο δεύτερο μέρος, ωστόσο τον τελευταίο λόγο είχε ο Βραζιλιάνος φορ των μερένγκες που με το δεύτερο γκολ του στο παιχνίδι έγραψε το τελικό 2-2.