«Κλείδωσε” την παραμονή η Παναχαϊκή

INTIME

Με γκολ του Ντε Τόμας στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων η ομάδα της Πάτρας επικράτησε 1-0 του Διαγόρα Ρόδου και ανανέωσε την συμμετοχή της στη Super League 2.

Mετά από μια ιδιαίτερα περιπετειώδη σεζόν η Παναχαϊκή μπορεί να ελπίζει σε καλύτερες μέρες.

Παναχαϊκή (Τάτσης): Κολοβούρης, Ζέκχοβ, Μασούρας, Ζαμόρα, Μπαξεβάνος, Προύντζος, Μπάρετ, Χριστόπουλος, Τραορέ, Ντε Τόμας, Καραγιάννης

Διαγόρας (Ντόστανιτς): Λαδάς, Αρίας, Μανωλάκης, Δημητρίου, Δημόπουλος, Παπατόλιος, Α. Μασούρας, Λούκιτς, Τσάβος, Τσιαντούλας, Μανιάς

Η ΑΕΚ Β’ έκανε την πρώτη της νίκη στα play offs κερδίζοντας μάλιστα εκτός έδρας τον Μακεδονικό με 2-1.

Η ΑΕΚ Β’ άνοιξε το σκορ στο 15′ με τον Τιεϊ, με τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν στο 27′ με τον Σιμόνι.

Οι κιτρινόμαυροι πήραν εκ νέου το προβάδισμα στο 40′ και το κράτησαν μέχρι το τέλος με την εκτέλεση πέναλτι του Πανερά.

Μακεδονικός: (Μαλεζάς): Πεντρέου, Μπουκουβάλας, Πέδρο Λούκας, Γρομιτσάρης, Λυμπεράκης (77’ Τσουκάνης), Παναγιωτούδης (77’ Μελετίδης), Τσιλιγγίρης (65’ Χερίδης), Χάσεκ (84’ Γρηγοριάδης), Ραμίρεζ, Ζαφειράκης, Σιμόνι

ΑΕΚ Β’ (Κούστας): Αγγελόπουλος, Κοσίδης, Χρυσόπουλος, Ραντόνια, Παυλίδης, Λέλεκας (46’ Σαμπανάτζοβιτς), Χριστόπουλος, Πανεράς, Κάτσικας (71’ Σκόνδρας), Μαχαίρας (90’ Τρουμπόπουλος), Τιεϊ (79’ Κοντορουχάς).