Χωρίς νικητή η ματσάρα στα Σπάτα

INTIME

Το παιχνίδι στο Σεραφείδειο είχε γκολ, αποβολές και πολλές συγκινήσεις, με την ΑΕΚ Β’ και την Ηλιούπολη να έρχονται ισόπαλες με σκορ 2-2.

Έσπασαν… καρδιές στο Σεραφείδιο, καθώς είχαμε 4 γκολ, 2 αποβολές και συγκλονιστική εξέλιξη στις καθυστερήσεις του αγώνα που δεν ανέδειξε νικητή.

Η Ηλιούπολη άνοιξε το σκορ στο 24ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μαυρία, αλλά στο 36΄ έμεινε με 10 παίκτες λόγω της αποβολής του Μαϊδανού, που άλλαξε τις ισορροπίες του αγώνα.

Η ΑΕΚ Β΄ ανέλαβε πλήρως τον έλεγχο του παιχνιδιού και αφού προειδοποίησε με το δοκάρι του Ρουκουνάκη στο 58΄, ισοφάρισε με τον Κάτσικα στο 63΄. Στο 75′ οι αριθμητικές ισορροπίες αποκαταστάθηκαν αφού ο Μανίσα αντίκρισε την κόκκινη κάρτα, αφήνοντας και την “Ένωση” με δέκα παίκτες.

Και σαν να μην έφτανε αυτό, οι “κιτρινόμαυροι” είδαν τον Αλεξόπουλο στο 90+1′ να σκοράρει για το 2-1 της Ηλιούπολης. Οι παίκτες του Νίκου Κούστα όμως δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη και στο 90+6′ ο Θεοδωρίδης έγραψε το τελικό 2-2.

ΓΚΟΛ: 63′ Κάτσικας, 90+6′ Θεοδωρίδης / 24′ Μαυριάς, 90+1′ Αλεξόπουλος
ΚΟΚΚΙΝΗ: 76′ Μανίσα / 36′ Μαϊδανός

ΑΕΚ Β’ (Κούστας): Αγγελόπουλος, Μανίσα, Κοσίδης, Παυλάκης, Κάτσικας (88′ Βαλκάνης), Ρουκουνάκης, Μαρούτσης (59′ Άνθης), Νίνο (46′ λ.τ Κοντονίκος), Σόσα (59′ Λεφράνκ), Γκολφίνος (46′ Ντοναλντόνι), Θεοδωρίδης.

Ηλιούπολη (Παπαβασιλείου): Πολίτης, Καρανίκας, Μαϊδανός, Πολυχρόνης (90+4′ Πατάπης), Μαριάνοβιτς, Λάμτσε, Μλαντένοβιτς (46′ Σερπέζης), Θωμαΐδης, Άλβες (90′ Ενομό), Μάνος (65′ λ.τ Μπαλογιάννης), Μαυριάς (65′ Αλεξόπουλος).