Πραγματοποιώντας ολική επαναφορά στα τελευταία λεπτά του αγώνα με τη Βιγιαρεάλ, η Βαλένθια πήρε ανέλπιστη νίκη με 2-1 το βράδυ της Παρασκευής για την 26η αγωνιστική! Το πλήρες πρόγραμμα, τα αποτελέσματα, οι σκόρερ, τα highlights και η βαθμολογία στη La Liga.

La Liga: Με ολική ανατροπή η Βαλένθια «σκότωσε» τη Βιγιαρεάλ, 2-1 στο 91'! (highlights)

«Τρελό» φινάλε είχε το εναρκτήριο παιχνίδι της 26ης αγωνιστικής στη La Liga το βράδυ της Παρασκευής, με τη Βαλένθια να είναι τελικά αυτή που χαμογέλασε στο τέλος του ματς!

Οι «νυχτερίδες» βρέθηκαν πίσω στο σκορ από το 40ό λεπτό κόντρα στη Βιγιαρεάλ, όμως αρχικά ισοφάρισαν στο 86′ με το πέναλτι-γκολ του Σολέρ και στο 90′ 1′ πέτυχαν την ολική ανατροπή με τέρμα του Γουέδες, παίρνοντας έτσι ανέλπιστο τρίποντο με σκορ 2-1!