Δεκάλεπτη διακοπή στο Μπόρατς – Εγκνάτια που ενδιαφέρει τον ΠΑΟΚ, για συνθήματα κατά του Κοσόβου

CHAMPIONS LEAGUE

Μπόρατς – Εγκνάτια: Δεκάλεπτη διακοπή στο ματς που ενδιαφέρει τον ΠΑΟΚ, για συνθήματα κατά του Κοσόβου

-

Μπόρατς - Εγκνάτια: Δεκάλεπτη διακοπή στο ματς που ενδιαφέρει τον ΠΑΟΚ, για συνθήματα κατά του Κοσόβου
PRINT SCREEN

Ο αγώνας της Μπόρατς με την Εγκνάτια που αφορά τον ΠΑΟΚ για τα προκριματικά του Champions League διεκόπη για μερικά λεπτά, καθώς οι Αλβανοί αρνούνται να συνεχίσουν να παίζουν λόγω συνθημάτων κατά του Κοσόβου.

Διακοπή είχαμε στον αγώνα της Μπόρατς με την Εγκνάτια στην Μπάνια Λούκα, καθώς οι φιλοξενούμενοι δεν θέλησαν να συνεχίσουν στον αγωνιστικό χώρο.

Συγκεκριμένα οι οπαδοί της Μπόρατς φώναζαν ότι “το Κόσοβο είναι Σερβία” και αντι-αλβανικά συνθήματα, όπως αναφέρουν τα αλβανικά Μέσα, ενώ υπήρχαν και πανό με παρεμφερές περιεχόμενο.

Η Μπόρατς είναι μεν βοσνιακή, ωστόσο στην Μπάνια Λούκα μένουν κατά κύριο λόγο Σέρβοι. Μετά από περίπου δέκα λεπτά ο αγώνας συνεχίστηκε κανονικά, μετά από συστάσεις από τα μεγάφωνα.