Τρελό ημίχρονο στο Πόρτο – Γιουνάιτεντ, οι Πορτογάλοι επέστρεψαν από το 0-2

Καταιγισμός από γκολ στο ημίχρονο στο «Ντραγκάο», με τη Γιουνάιτεντ να προηγείται με 2-0 και την Πόρτο να επιστρέφει για την ισοφάριση (2-2).

Η επέλαση της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο πρώτο εικοσάλεπτο με δυο γρήγορα γκολ «έσβησε» για τα καλά στο «Ντραγκάο», με την Πόρτο να επιστρέφει και να ισοφαρίζει σε 2-2 σε ένα χορταστικό πρώτο μέρος.

Αρχικά στο 9΄ο Ράσφορντ με υπέροχη ενέργεια κινήθηκε μέσα στην περιοχή και αιφνιδίασε τον αντίπαλο γκολκίπερ για να ανοίξει το σκορ, ενώ στο 20΄ο Χόιλουντ βρέθηκε σε θέση βολής και εκτέλεσε στην κλειστή γωνία για το 2-0.

Κάπου εκεί όμως τα καύσιμα των Κόκκινων Διάβολων έδειχναν να τελειώνουν, με την Πόρτο να επιστρέφει για τα καλά στο παιχνίδι. Στο 27΄ ο Πέπε πήρε το ριμπάουντ μετά την επέμβαση του Ονάνα σε πρώτο χρόνο για να μειώσει σε 2-2 και ο Ομοροντιόν επτά λεπτά αργότερα με κεφαλιά – δυναμίτη έφερε το ματς στα ίσα.