Τα highlights της μεγάλης νίκης του Παναιτωλικού επί της ΑΕΚ

Δείτε το γκολ και τις καλύτερες φάσεις από τη νίκη του Παναιτωλικού επί της ΑΕΚ στο Αγρίνιο με 1-0 για την 7η αγωνιστική της Stoiximan Superleague.

Μεγάλη νίκη του Παναιτωλικού και πρώτη ήττα της ΑΕΚ στη Stoiximan Superleague της σεζόν 2024-25. Oι Αγρινιώτες επικράτησαν της πρωτοπόρου Ένωσης με 1-0 και έφτασαν τους 11 βαθμούς. Τις δυο ομάδες χώρισε το γκολ του Μιγκέλ Λουίς στο 73ο λεπτό, με εναέριο πλασέ, έπειτα από παράλληλο γύρισμα του Χάρη Μαυρία, ενώ οι φιλοξενούμενοι έπαιζαν με δέκα παίκτες, λόγω του τραυματισμού του Ντομαγκόι Βίντα στο κεφάλι.

Από την πλευρά της η Ένωση είχε αρκετές ευκαιρίες με σπουδαιότερη την άστοχη προβολή του Πιερό από τη μικρή περιοχή στο 62ο λεπτό. Ο Δικέφαλος διαμαρτυρήθηκε δις για πέναλτι, στο 25′ για πτώση του Περέιρα μέσα στην περιοχή, ύστερα από μαρκάρισμα του τερματοφύλακα Τσάβες και για χέρι του Λουίς στο 90+3′.