Ασύλληπτη επιστροφή της Πάρμα κόντρα στη Λέτσε με δύο γκολ μετά το 90′!

Σε ένα παιχνίδι που αμφότερες ολοκλήρωσαν με δέκα παίκτες, η Πάρμα βρέθηκε στο χείλος του γκρεμού στην έδρα της Λέτσε, αλλά με δύο γκολ στις καθυστερήσεις… αναστήθηκε και απέσπασε δραματικά την ισοπαλία 2-2.

«Αλύγιστοι» Τζαλομπλού στην «αυτοκτονία» της Λέτσε ή μάλλον στη δική τους… ανάσταση! Η Πάρμα βρέθηκε αγκαλιά με την τρίτη της ήττα στη Serie A, όμως βρήκε τον τρόπο να σοκάρει τους Σαλεντίνι στην έδρα τους και να αποσπάσει την ισοπαλία (2-2) με δύο γκολ στις καθυστερήσεις.

Ο Ντόργκου άνοιξε το σκορ για τη Λέτσε στο 32′ και ο Κρίστοβιτς διπλασίασε τα τέρματά της στο 59′ ενώ στο 47′ ο Γκίλμπερτ την είχε αφήσει με δέκα παίκτες, με τον Καντσελιέρι να… ισοφαρίζει τις κόκκινες κάρτες στο 57′. Παρ’ότι έχανε με δύο γκολ πάντως, η Πάρμα δεν τα παράτησε ποτέ και δικαιώθηκε. Αρχικά μείωσε με τον Άλμκβιστ στο 90+3′ και στην τελευταία φάση του ματς πήρε την ισοπαλία με το τέρμα του Ενό. Στην 11η θέση ανέβηκε η νεοφώτιστη, στη 13η βρίσκεται η Λέτσε, αμφότερες με πέντε βαθμούς.