Καραπαπάς για τα «όργια» στη Νέα Φιλαδέλφεια: «Αν αυτό δεν είναι αλλοίωση, τότε ποιο είναι;» (pic)

Στα πολλά και μεγάλα λάθη που έκανε ο διαιτητής Βασίλης Φωτιάς στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης της ΑΕΚ με τον Βόλο αναφέρθηκε με ανάρτησή του ο Κώστας Καραπαπάς.

Ο παράγοντας του Ολυμπιακού τόνισε ότι θα έπρεπε να είχε ακυρωθεί το γκολ του Πιερό, με το οποίο η Ένωση άνοιξε το σκορ στο 22’, ενώ αναφέρθηκε και στη φάση που έγινε λίγο πριν το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου, όπου ο επιθετικός της ΑΕΚ θα έπρεπε να είχε αποβληθεί.

«Αντί δηλαδή να είναι 0-0 και οι γηπεδούχοι με παίκτη λιγότερο, ξεκινάνε το β’ ημίχρονο με 1-0 και έντεκα παίκτες. Αν αυτό δεν είναι αλλοίωση, τότε ποιο είναι;», ανέφερε χαρακτηριστικά στην ανάρτησή του ο Κώστας Καραπαπάς.

Η ανάρτησή του:

«Για να καταλάβουμε τώρα: 45 λεπτά αγώνας.

Στο 22’ αντί να ακυρωθεί το γκολ και να πάρει κίτρινη κάρτα ο επιθετικός της ΑΕΚ, μετράει ένα αντικανονικό γκολ!

Αντί να φορτωθεί κίτρινη ο Σιμάνκσι για τις αγκωνιές, ξανά «play» από τον διαιτητή.

Και στο τέλος του ημιχρόνου ο επιθετικός της ΑΕΚ κάνει λαβή σούμο και γονατιά για κόκκινη κάρτα απευθείας, αλλά ο Φωτιάς δίνει κίτρινη. Αν είχε πάρει την πρώτη θα ήταν ΚΟΚΚΙΝΗ. Αλλά δεν χρειαζόταν η πρώτη. Είναι ΞΕΚΑΘΑΡΗ ΚΟΚΚΙΝΗ η φάση! Και τον φωνάζει ο VAR να εξετάσει κόκκινη. Το βλέπει το… σούμο και αποφασίζει να σφυρίξει… λήξη ημιχρόνου!

Αντί δηλαδή να είναι 0-0 και οι γηπεδούχοι με παίκτη λιγότερο, ξεκινάνε το β’ ημίχρονο με 1-0 και έντεκα παίκτες. ΑΝ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟΙΩΣΗ, ΤΟΤΕ ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ;».