Η Ρέιντζερς πέτυχε τον απόλυτο αιφνιδιασμό στην Μάλμε, σκοράροντας στα 55′ από τη σέντρα

EUROPA LEAGUE

Μάλμε – Ρέιντζερς: Γκολ-αστραπή για τους “τζερς” πριν από τη συμπλήρωση του πρώτου λεπτού

-

Μάλμε - Ρέιντζερς: Γκολ-αστραπή για τους
PRINT SCREEN

Η Ρέιντζερς πραγματοποίησε την τέλεια εκκίνηση στην Σουηδία για την πρεμιέρα της League Phase του Europa League, με τον Μπαϊράμι να σκοράρει για τους Σκωτσέζους απέναντι στην Μάλμε με τη συμπλήρωση 55” από τη σέντρα.

Καλύτερα δεν γίνεται! Η Ρέιντζερς έκανε ονειρεμένο ξεκίνημα στην League Phase του Europa League, αφού μόλις στο 1ο λεπτό του εκτός έδρας αγώνα της με την Μάλμε πήρε κεφαλι στο σκορ.

Μετά από λανθασμένο γύρισμα αμυντικού των Σουηδών προς τον τερματοφύλακά του, ο Ντέσερς επωφελήθηκε και βγήκε απέναντι στον Ντάλιν για να τον αποφύγει, με το πλασέ του από πλάγια θέση να στέλνει τη μπάλα στο αριστερό δοκάρι και τον Μπαϊράμι να παίρνει το ριμπάουντ για να κάνει το 1-0 για την ομάδα της Γλασκώβης με πλασέ στην άδεια εστία.