Βασικός ο Πινέδα στη νίκη του Μεξικού επί της Τζαμάικα για το Copa America

COPA AMERICA

ΠΕΤΡΟΣ ΠΑΠΑΜΑΚΑΡΙΟΣ

Ο Ορμπελίν Πινέδα πανηγυρίζει γκολ του Μεξικού στο Concacaf Nations League κόντρα στον Παναμά | 21 Μαρτίου 2024 @2024 JULIO CORTEZ/AP IMAGES

Ο Ορμπελίν Πινέδα της ΑΕΚ ήταν βασικός στη νίκη του Μεξικού επί της Τζαμάικα στην πρεμιέρα του Copa America.

Το Copa America έχει ξεκινήσει εδώ και λίγα 24ώρα και τα ξημερώματα της Κυριακής το Μεξικό του Ορμπελίν Πινέδα της ΑΕΚ αντιμετώπισε τη Τζαμάικα και επικράτησε με 1-0.

Ο ποδοσφαιριστής της Ένωσης ξεκίνησε βασικός στο ρόλο του δεξιού εξτρέμ και είχε αρκετά καλή παρουσία και κάποιες ωραίες ενέργειες στο πρώτο 45λεπτο αλλά παραχώρησε τη θέση του στο 68′ στον Μαρτίνεζ.

Το γκολ για το Μεξικό ήρθε ένα λεπτό αργότερα από τον Αρτεάγκα με σουτ εκτός περιοχής.